Firma

Apator Metrix S.A.

Ogłoszenie

PROGRAMISTA SYSTEMÓW WBUDOWANYCH

Miasto/województwo

TCZEW

Publikacja

2022-05-04

Programista systemów wbudowanych

Miejsce pracy: Tczew

Spółka Apator Metrix to firma wysokospecjalistyczna tworząca innowacyjne urządzenia pomiarowe. Każdego dnia projektuje i produkuje coraz bardziej zaawansowane, nowoczesne i precyzyjne gazomierze, w tym urządzenia typu smart, które pozwalają nie tylko na odczyt, ale również na gromadzenie i analizę dużej ilości danych. Firma produkuje urządzenia z przeznaczeniem na rynek polski jak i inne rynki świata.

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku dołączy do Działu R&D zatrudniającego inżynierów, konstruktorów, projektantów i testerów, którzy pracują nad rozwojem technologii dla nowych gazomierzy inteligentnych, działających w oparciu o system operacyjny czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS v3.

Głównym wyzwaniem dla programistów przy rozwijaniu gazomierzy inteligentnych będą zagadnienia związane z minimalizacją poboru prądu oraz rozwijaniem uniwersalnego oprogramowania (głównie w zakresie komunikacji) pozwalającego na jego łatwe dopasowanie do wymagań różnych rynków.

Standardowe zadania:

  • rozwój serwera pomiarowego w tym rozwój nowych metod pomiaru przepływu gazu,
  • rozwój biblioteki do obsługi protokołu DLMS/COSEM oraz innych protokołów służących do zdalnego odczytu,
  • rozwój aplikacji pomiarowej prezentującej pomiary oraz integrującej gazomierz z systemami zdalnego odczytu,
  • rozwój sterowników urządzeń dla nowych platform sprzętowych gazomierza (kontroler zaworu, sterownik LCD/OLED, sensor przepływu, sensory temperatury, akcelerometry i magnetometry pamięci FLASH, urządzenia do komunikacji radiowej itp.),
  • rozwój sterowników systemów plików dla danych pomiarowych,
  • rozwój stosów komunikacyjnych wykorzystywanych do przekazywania danych pomiarowych,
  • rozwój narzędzi testujących oraz narzędzi wspierających certyfikację,
  • udział w procesach certyfikacyjnych (pomiary, komunikacja itp.),
  • optymalizacja oprogramowania (rozmiar danych i kodu wynikowego),
  • optymalizacja poboru prądu,
  • udział w rozwoju platform sprzętowych gazomierza,
  • wsparcie realizowanych wdrożeń,

Wymagane umiejętności:

  • umiejętność programowania w C ze szczególnym uwzględnieniem systemów wbudowanych oraz programowania równoległego,
  • znajomość budowy systemów operacyjnych,
  • znajomość architektury mikroprocesorów oraz systemów komputerowych,
  • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem systemów mikroprocesorowych,
  • min. dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym, pozwalającym na czytanie i pisanie dokumentacji technicznej,
  • umiejętność pracy w zespole, umiejętność rozwiązywania problemów technicznych oraz zaangażowanie.

Oferujemy:

  • ciekawą i bardzo rozwijającą pracę przy innowacyjnym projekcie w dziale R&D,
  • współtworzenie od podstaw zespołu programistów i inżynierów testów,
  • możliwość współpracy z zespołem developerów rozwijającym system operacyjny czasu rzeczywistego (w tym odbycia szkoleń technicznych),
  • możliwość rozwijania swojej pasji w programowaniu blisko sprzętu,
  • pracę w metodyce scrum,
  • realny wpływ na powstanie i doskonalenie gazomierzy nowej generacji,
  • możliwość udziału w międzynarodowych projektach,
  • atrakcyjne wynagrodzenie i elastyczne warunki zatrudnienia,
  • bardzo fajną i twórczą atmosferę pracy,
  • stabilność zatrudnienia,
  • dużą samodzielność w działaniu,
  • bogaty pakiet socjalny: ubezpieczenia grupowe, dofinansowaną kartę sportową, zajęcia językowe, warsztaty i szkolenia, niezapomniane wyjazdy i spotkania integracyjne,
  • możliwość udziału w firmowych inicjatywach sportowych (klub piłkarski, grupa triatlonowa),
  • wyjątkową atmosferę pracy w zgranym i zaangażowanym  zespole.