Firma

Apator Metrix S.A.

Ogłoszenie

INŻYNIER AUTOMATYK - PROGRAMISTA PLC

Stanowisko

INŻYNIER AUTOMATYK - PROGARMISTA PLC

Miasto/województwo

GDAŃSK

Publikacja

2021-09-13

APATOR METRIX S.A.

w związku z intensywnym rozwojem Działu Robotyzacji i Automatyzacji w grupie Apator,

poszukuje kandydatów na stanowisko

INŻYNIER AUTOMATYK – PROGRAMISTA PLC

miejsce pracy: GDAŃSK

Zadania:

§  Opracowywanie koncepcji sterowania maszyn i linii technologicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

§  Tworzenie oprogramowania PLC, systemów wizualizacji HMI i dokumentacji elektrycznej.

§  Programowanie robotów przemysłowych.

§  Dobór rozwiązań technicznych (programowych, sprzętowych, sieciowych).

§  Tworzenie dokumentacji technicznej powykonawczej zaprojektowanych maszyn i urządzeń.

§  Specyfikowanie elementów handlowych oraz ostatecznych list materiałowych BOM dla Działu Zaopatrzenia.

§  Uwzględnienie maksymalizacji funkcjonalności technologicznej i równoczesnej minimalizacji kosztowej.

§  Udział w uruchomieniach, konfiguracji  i wdrożeniach oprogramowania PLC i HMI.

§  Współpraca z Działem Projektowym, Zaopatrzenia, Montażu celem zapewnienia optimum w kwestii harmonogramu realizacji.

Wymagania:

§  Wykształcenie wyższe techniczne z obszaru Elektryki, Elektroniki, Automatyki.

§  Doświadczenie w programowaniu sterowników PLC, tworzeniu dokumentacji elektrycznej (Eplan P8) i wizualizacji HMI (min. 2 lata).

§  Praktyczna znajomość podzespołów elektrycznych: aparatury elektrycznej, falowników, czujników, silników oraz pneumatyki.

§  Mile widziane doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów.

§  Kreatywność w rozwiązywaniu problemów technicznych.

§  Prawo jazdy kat. B.

§  Znajomość języka C/C++.

§  Znajomość języka angielskiego pozwalającą na swobodną komunikację.

§  Umiejętność pracy w zespole.

§  Efektywna organizacja czasu pracy i ustalania priorytetów.

§  Znajomość oprogramowania ERP będzie dodatkowym atutem.

§  Inicjatywa w działaniu, nastawienie na rozwiązywanie problemów oraz kreatywne podejście do wykonywania realizowanych zadań.

§  Uprawnienia SEP w zakresie eksploatacji do 1kV i uprawnienia w zakresie pomiarów (będą dodatkowym atutem).

§  Sumienność, uczciwość, dokładność, zaangażowanie, odpowiedzialność.

      Oferujemy:

§  Stabilne zatrudnienie w rozwijającej się polskiej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

§  Wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę, premię miesięczną, premię kwartalną, dodatek za brak absencji chorobowej.

§  Pakiet benefitów w postaci m.in. dofinansowanej karty Multisport,

§  Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie.

§  Dofinansowanie opłat startowych wybranych dyscyplin sportowych.

§  Możliwość udziału w płatnym programie pomysłów pracowniczych.

§  Aktywną i pełną wyzwań pracę przy ciekawych, zróżnicowanych projektach, w zgranym zespole.

§  Elastyczne godziny pracy.

§  Otwartość i samodzielność w działaniu.